Shoot Results Sept 2018

Kings Lynn Field Archers – Open Shoot 30th September 2018

Gents American Flatbow

First Name Surname Club Score
Roy Gatehouse Broadland

526

Russell French Fleet Ibex

508

Volker Fauvel Toft

506

Adam Browning Aurora

504

 

Ladies American Flatbow

First Name Surname Club Score
Jayne Fletcher Pines Park

436

Pennie Grew Tendring FA

358

Josephine Allen Tendring FA

230

Theresa Hearne

168

 

Gents Barebow

First Name Surname Club Score
Stewart Beckham Aurora

598

Adam Butcher Liberty

558

Martin Joy Aurora

556

Al Morrow Avalon

522

Ken Sparham Aurora

504

Andrew Hubbert Black Sheep

480

Gary Fisk Oakwood

476

Mick Newell Castle

458

John Foster Rose & Arrows

418

 

Ladies BB

First Name Surname Club Score
Casey Burns Independent

438

Clare Whitcombe Black Sheep

416

Shelagh Newell Castle

396

Emma Bacon Broadland

242

 

Junior Girls Barebow

First Name Surname Club score
Lucy Hubbert Black Sheep

476

 

Gents Bowhunter

First Name Surname Club Score
Alan Rogers Rose & Arrows

586

David Arnold Rose & Arrows

516

 

Ladies Bowhunter

First Name Surname Club Score
Sue Birch  

484

 

Gents Freestyle

First Name Surname Club Score
Gary Egglestone Aurora

402

Marc Schwartz Aurora

290

 

Gents Hunting Tackle

First Name Surname Club Score
Andrew Burns Black Sheep

536

Kelly Lake Independent

514

Frank Fielden Liberty

500

Neil Gamble Totem

476

William Lees Pines Park

476

John Milligan Legbow Archers

450

Charles Hitching Independent

446

Nigel Bratton Toft

406

Graham Birch

346

Mike Hitching Independent

304

 

Ladies Hunting Tackle

First Name Surname Club Score
Patricia Seaman Tendring

370

Chrissie Bratton Toft

368

Ann-Marie McMillan Black Sheep

344

Suzy Britnell Black Sheep

276

 

Junior Boys Hunting Tackle

First Name Surname Club Score
Shaun Lake Independent

300

 

Gents Longbow

First Name Surname Club Score
Gary Cooke Harlequin

504

Michael Mountain Independent

492

Alastair Wren Avalon

490

Roger Grew Tendring

480

Mark Allen Tendring

464

Joe Lloyd

464

Ben Hearne

449

Ted Tricker Avalon

416

Martin Sutton Aurora

338

 

Ladies Longbow

First Name Surname Club Score
Janet Lloyd Friskney Bowmen

354

Anita Sutton Aurora

298

 

Gents Traditional

First Name Surname Club Score
Steve Parry Independent

524

Duncan Sims Broadland

490

Owen Sankey Castle

420

 

Primitive Gents

First Name Surname Club Score
Kevin Button Priory Bowmen

434

 

Gents Unlimited

First Name Surname Club Score
Mark Hanson Black Sheep

734

Andy Williams Independent

710

Ryan Mills Broadland

704

Dan Melladay

700

Mark Service Broadland

690

David Lovell Avalon Archers

686

Rob Howes Broadland

660

Pete Nettleton Independent

638

Dennis Tyler Avalon

638

Carl Gibbard Bowmen of Salcey

596

David Stone Avalon Archers

592

Tim Gallagher Liberty

568

Jason Sawdy Avalon

558

Michael Patchett Black Sheep

544

Ian Rhodes Avalon

516

 

Ladies Unlimited

First Name Surname Club Score
Holly Stewart Aurora

668

Lynne Hanson Black Sheep

600

Clair Parfit Tendring

586

Stacey Service Broadland

554

 

Junior Boys Unlimited

First Name Surname Club Score
Connor Smith Independent

666

 

Gents Crossbow

First Name Surname Club Score
Mike Melladay

722

Fred Flatt Broadland

712

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *